Policijske postaje
Policijska postaja Karlovac s ispostavom Vojnić
Kontakt policajci Policijske postaje Karlovac s ispostavom Vojnić
Policijska postaja Karlovac s ispostavom Vojnić obuhvaća područje grada Karlovca, te područje općina Draganić, Lasinja, Vojnić i Krnjak, a dijeli se na pet teritorijalnih sektora. Ukupna površina postajnog područja iznosi oko 907,5 četvornih kilometara, a broj stanovnika je 59.082 (prema popisu stanovništva iz 2021. godine). Policijska postaja Karlovac s ispostavom Vojnić graniči s dvije policijske uprave i to: PU zagrebačkom (PP Jastrebarsko) i PU sisačko-moslavačkom (PP Gvozd). Policijska postaja Karlovac s ispostavom Vojnić također na svom jugoistočnom dijelu graniči s Republikom Bosnom i Hercegovinom.
U Policijskoj postaji Karlovac s ispostavom Vojnić djeluju operativno dežurstvo, temeljna i kriminalistička policija te referada upravnih poslova u Vojniću.
Operativno dežurstvo tijekom 24 sata zaprima dojave građana, upućuje policijske službenike temeljne i kriminalističke policije na izvršavanje potrebnih zadaća te potom usmjerava i koordinira radom policijskih službenika.
Temeljna policija obavlja poslove ophodnje postajnog područja, prevencije kaznenih djela i prekršaja, hvatanja počinitelja kaznenih djela, interveniranja prema dojavama građana, a obavlja i poslove asistencije, osiguranja i zaštite, kao i poslove suzbijanja nezakonitih migracija i drugih poslova u postupanju prema stranim državljanima.
Policijski službenici kriminalističke policije provode mjere i radnje u cilju pronalaska predmeta kaznenih djela i hvatanja počinitelja kaznenih djela te rade na poslovima suzbijanja svih vidova kriminaliteta (općeg, organiziranog, gospodarskog, zloporabe opojnih droga, suzbijanja maloljetničke delinkvencije i kazneno-pravne zaštite djece i maloljetnih osoba).
Referada upravnih poslova za građane općine Vojnić, na adresi Andrije Hebranga 3, u Vojniću, obavlja poslove prijavništva, osobnih isprava, odobrenja za nabavu i registraciju oružja građana te izdavanja isprava u svezi oružja građana, obavlja poslove vezane uz statuse stranaca, vodi upravni postupak u svezi utvrđivanja, stjecanja i prestanka hrvatskog državljanstva.
Policijskom postajom Karlovac s ispostavom Vojnić rukovodi načelnik: Dražen Lauš.
Više o regiji
Postaja prometne policije Karlovac
Dokaz o uplatama za izrečene novčane kazne po različitim prekršajnim predmetima iz nadležnosti
PPRP Karlovac građani mogu dostaviti na e-mail:
pprp.karlovac.uplate@mup.hr
Na području Postaje prometne policije Karlovac nalaze se dvije autoceste, devet državnih cesta, 30 županijskih cesta i 58 lokalnih cesta.
Postajom prometne policije Karlovac rukovodi načelnik: Davor Boljkovac.
Policijska postaja Duga Resa
Kontakt policajci Policijske postaje Duga Resa
Policijskom postajom Duga Resa rukovodi načelnik: Petar Spudić
Više o regiji
Policijska postaja Ogulin
Kontakt policajci Policijske postaje Ogulin
Područjem PP Ogulin prolaze vrlo značajni prometni pravci, državna cesta D23 i državna cesta D42 koje povezuju sjeverni dio s južnim dijelom, te zapadni s istočnim dijelom Republike Hrvatske.
Više o regiji
Policijska postaja Ozalj
Područje koje pokriva Policijska postaja Ozalj obuhvaća grad Ozalj i općine Kamanje, Ribnik i Žakanje koje sve zajedno prema podacima o popisu stanovništva od 2021. godine ima 8756 stanovnika, dok ukupna površina iznosi 381 četvornih kilometara.
Kroz postajno područje PP Ozalj prolazi jedna državna cesta D6 (Jurovski Brod – Netretić) i željeznički pravac Karlovac – Ozalj – Bubnjarci.
Više o regiji
Policijska postaja Slunj
Preko područja policijske postaje prolaze državna cesta D1 (Karlovac, Slunj, Drežnik Grad), državna cesta D42 (Grabovac – Drežničko Selište – Poljanak), državna cesta D216 (Vojnić - Maljevac - granica Bosne i Hercegovine).
Istočni dio policijske postaje graniči s Bosnom i Hercegovinom i dio ovlasti preklapa s PGP Cetingrad u graničnoj crti. U ostalom djelu policijska postaja graniči na jugu s PU ličko-senjskom, te na zapadu i na sjeveru s PP Ogulin, PP Duga Resa i PP Karlovac s ispostavom Vojnić u sklopu PU karlovačke.
Kada govorimo o PP Slunj ne možemo, a da ne navedemo nešto iz njezine novije povijesti: 16. studenog 1991. godine zajedno s preostalim stanovništvom nakon cjelodnevnog granatiranja, napadnuti višestruko brojčano i tehnički opremljenim djelatnicima tzv. Jugoslavenske narodne armije napuštaju grad Slunj i povlače se na teritorij Bosne i Hercegovine ostavljajući zgradu policijske postaje u plamenu. U izbjeglištvu djelatnici PP Slunj djeluju u sastavu PU karlovačke, većinom na crti bojišnice ne dvoumeći o skorom povratku u svoju policijsku postaju. Nakon akcije Oluja i povratka u grad Slunj djelatnici policijske postaje prelaze na rad u mirnodopskim uvjetima, a danas uspješno obnašaju zadaće operativnog dežurstva, temeljne, prometne i kriminalističke policije.
Policijskom postajom Slunj rukovodi načelnik: Ivan Kalić.
Više o regiji
Postaja granične policije Cetingrad
U Postaji granične policije Cetingrad djeluju operativno dežurstvo i granična policija. Na dijelu državne granice prema Bosni i Hercegovini postoji stalni granični prijelaz za međunarodni promet putnika i roba u cestovnom prometu Maljevac, te četiri stalna granična prijelaza za pogranični promet (Gejkovac, Pašin Potok, Bogovolja i Kordunski Ljeskovac).
Na području PU karlovačke dio državne granice s Bosnom i Hercegovinom proteže se od mjesta Gejkovac na sjeveru do starog mosta na rijeci Korani u selu Sadilovac na jugu, ukupne dužine oko 55,5 kilometara, a u nadležnosti je PGP Cetingrad.
Promatrano pravcem sjever - jug, na potezu od sela Gejkovac do mjesta Maljevac granična crta poklapa se tokom rijeke Gline, a od mjesta Maljevac do sela Bogovolja granična crta se poklapa s tokovima potoka Buhača, Grabarska, Đurin, Sarajka i Hadžin potokom ili se proteže močvarnim udolinama obraslim šikarama i šumama. Spomenuti potoci kao i rijeka Glina ne predstavljaju veću prirodnu prepreku jer ljeti gotovo presuše, a zimi ne prelaze značajniju širinu, a i dubina je mala. Tom dijelu državne granice prilazi se lokalnom asfaltiranom cestom Slunj - Cetingrad - Maljevac, a duž državne granice na udaljenosti od 50 metara do tri kilometara proteže se lokalna djelomično asfaltirana ili loše održavana cesta. Na potezu od sela Komesarac do sela Sadilovac granična crta se uglavnom poklapa s tokom rijeke Korane. Prilaz tom području omogućuje lokalna cesta Rakovica - Kršlja - Kordunski Ljeskovac, te regionalna cesta Rakovica - Grabovac - Drežnik Grad - Sadilovac. I na tom dijelu duž granične crte postoje lokalne ceste pretežno makadamske i u prilično lošem stanju.
Cjelokupno pogranično područje pretežno je brdovit i šumovit kraj s lošim prometnicama i vrlo rijetkom naseljenošću.
Uz državnu granicu s Bosnom i Hercegovinom, prema evidenciji Hrvatskog centra za razminiranje određeni dio teritorija u graničnom pojasu u nadležnosti PGP Cetingrad vodi se kao minski sumnjivo područje.
Postajom granične policije Cetingrad rukovodi načelnik Slavko Živčić.