- Objavljeno: 28.04.2026.
Savjesnim vozačima u Vojniću i Ozlju uručena priznanja i nagrade
Svojim primjerom poznavanja prometne kulture pridonosite poboljšanju stanja sigurnosti u prometu
Foto: PU karlovačkaI ove godine na području Policijske uprave karlovačke provodi se preventivno-edukativna akcija Dan ljubaznosti u prometu. Aktivnost je to koja se od 2016. godine provodi svake godine zaredom s ciljem poticanja tolerantnijih odnosa između vozača i pješaka, odnosno poticanja vozača da poštuju prednost pješaka na pješačkim prijelazima. Od vozača se očekuje da se zaustave ispred pješačkih prijelaza i rukom daju znak pješacima da prijeđu cestom čime aktivno sudjeluju u poznavanju prometne kulture.
Policijske postaje aktivnosti provode u suradnji s jedinicama lokalne samouprave te Savjetom za sigurnost prometa na cestama Karlovačke županije, a prigodne nagrade savjesnim vozačima osigurane su iz financijskih sredstava Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa 2021.-2030.
Već tradicionalno u travnju je započelo provođenje ove aktivnosti na području općine Vojnić i grada Ozlja u organizaciji Postaje prometne policije Karlovac.
Prilikom provođenja akcije metodom slučajnog odabira određeno je pet vozača na području Vojnića i pet vozača na području Ozlja koji su poštivali prednost prolaska pješaka te propustili pješake na pješačkim prijelazima
Izabranim vozačima radi poštivanja prometnih propisa uručena su priznanja i prigodne nagrade policije i Općine Vojnić povodom obilježavanje Dana Općine Vojnić 21. travnja te priznanja i nagrade policije i Grada Ozlja povodom Dana Grada Ozlja 27. travnja.
Kako bi kulturno i ljubazno ponašanje u prometu postalo naša svakodnevica želimo ovakvim aktivnostima potaknuti sve sudionike u prometu da budu tolerantni jedni prema drugima i da svojim primjerima poznavanja prometne kulture pridonose poboljšanju stanja sigurnosti u prometu.


