Policijska postaja Slunj mjerodavna je za osiguranje povoljnog stanja sigurnosti na području jedinica lokalne samouprave grada
Slunja, općine
Cetingrad i općine
Rakovica, koja ima površinu od 802 četvornih kilometara. Prema podacima popisa stanovništva iz 2021. godine na ovom području evidentirano je 7928 stanovnika, a od navedenog broja grad Slunj broji 4192 stanovnika, općina Cetingrad 1511 i općina Rakovica 2225 stanovnika, a cijelo područje podijeljeno je na 127 naselja.
Preko područja policijske postaje prolaze državna cesta D1 (Karlovac, Slunj, Drežnik Grad), državna cesta D42 (Grabovac – Drežničko Selište – Poljanak), državna cesta D216 (Vojnić - Maljevac - granica Bosne i Hercegovine).
Istočni dio policijske postaje graniči s Bosnom i Hercegovinom i dio ovlasti preklapa s PGP Cetingrad u graničnoj crti. U ostalom djelu policijska postaja graniči na jugu s PU ličko-senjskom, te na zapadu i na sjeveru s PP Ogulin, PP Duga Resa i PP Karlovac s ispostavom Vojnić u sklopu PU karlovačke.
Kada govorimo o PP Slunj ne možemo, a da ne navedemo nešto iz njezine novije povijesti: 16. studenog 1991. godine zajedno s preostalim stanovništvom nakon cjelodnevnog granatiranja, napadnuti višestruko brojčano i tehnički opremljenim djelatnicima tzv. Jugoslavenske narodne armije napuštaju grad Slunj i povlače se na teritorij Bosne i Hercegovine ostavljajući zgradu policijske postaje u plamenu. U izbjeglištvu djelatnici PP Slunj djeluju u sastavu PU karlovačke, većinom na crti bojišnice ne dvoumeći o skorom povratku u svoju policijsku postaju. Nakon akcije
Oluja i povratka u grad Slunj djelatnici policijske postaje prelaze na rad u mirnodopskim uvjetima, a danas uspješno obnašaju zadaće operativnog dežurstva, temeljne, prometne i kriminalističke policije.
Policijskom postajom Slunj rukovodi načelnik: Ivan Kalić.
Više o regiji